The WA-3FAN-120AC Cooling Fan can be installed either in the front or rear of the cabinet to increase air circulation and cooling air-flow to keep equipment cool and reduce system downtime.
- Cooling Fan offers enhanced cooling/heating with maximum productivity
- Fully compatible with standard cabinets
| Brand | |
|---|---|
| Brand | iStarUSA |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 110 V AC |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Maximum Fan Diameter | 4.72" |
| Fan Depth | 2" |
| Fan Width | 19" |
| Fan Height | 5.25" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | iStarUSA, Inc |
| Number of Fans | 3 |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.