- High quality barcode label for your applications
- Comes in white color to match your style and theme
- Comes in rectangle shape for a sophisticated and trendy look and usage
- Compatible with thermal transfer printer
- Permanent adhesion is ideal to stand up for frequent use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Honeywell International |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Label Width | 4" |
| Label Length | 6" |
| Core Diameter | 3" |
| Appearance | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell International, Inc |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Number of Labels per Roll | 980 |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Adhesive Type | Permanent |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.