| Brand | |
|---|---|
| Brand | Intel Corporation |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wi-Fi Generation | Wi-Fi 6E |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.3 |
| ISM Band | Yes |
| ISM Maximum Frequency | 2.40 GHz |
| UNII Band | Yes |
| UNII Maximum Frequency | 6 GHz |
| Network Band | Tri Band |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | M.2 2230 |
| General Features | |
|---|---|
| Maximum Data Transfer Rate | 2.40 Gbit/s |
| Manufacturer | Intel Corporation |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Host Interface | PCI Express |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Product Name | vPro , 2x2 AX R2 (6GHz)+BT , 2230 , Wi-Fi 6E AX210 (Gig+) |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

