- Mounting Arm offers maximum mounting efficiency with added usability
- Sustains a maximum load capacity of 13 lb
- Supports 32" displays
- Ergonomic feature for better reliance and usability
- Workplace application/usage for maximum productivity with convenience and optimal results
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Innovative Office Products |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 32" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Minimum Load Capacity | 2 lb |
| Maximum Load Capacity | 13 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Appearance | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Innovative Office Products |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.