Standard USB wired keyboard. This keyboard is made to function with any computer, laptop, or netbook that has an open USB port. It has laser etched lettering on the keys to resist fading, and is made with moisture resistant plastic material. This is a generic basic keyboard for home and office use.
- Conveniently allows you to enter data faster with maximum efficiency
- Cable keyboard/keypad connectivity technology for maximum convenience and added reliability
- Moisture Resistant keyboard/keypad feature for better reliance and usability
- Keyboard with computer device support for maximum efficiency and convenience
- Plug and Play your keyboard with the PC and go
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Inland Products |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Keyboard/Keypad Features | Moisture Resistant |
| Number of Keys | 111 |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB 2.0 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 0.79" |
| Keyboard/Keypad Width | 16.93" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.52" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Inland Products, Inc |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Package Type | Retail |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

