- 12 x AC Power provides secure, reliable connection with added productivity
- 4 ft cord length for better current flow and reliable connectivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Inland Products |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Circuit Breaker | Yes |
| Receptacles | 12 x AC Power |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Maximum Input Current | 15 A |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | External |
| General Features | |
|---|---|
| Maximum Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Inland Products, Inc |
| Cables | |
|---|---|
| Cord Length | 4 ft |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

