- Cooling Fan/Water Block/Pump is the single answer to all your desired and heavy-duty cooling/heating needs
- Inexpensive long life sleeve bearing - Offers the best performance when installed vertically
- ARGB LEDs illumination for a modish look
- Helps the compatible processors by maintaining a great balance of performance and efficiency
| Brand | |
|---|---|
| Brand | In Win Development |
| CPU / Processor | |
|---|---|
| Compatible Intel Socket | LGA-115X |
| Compatible AMD Socket | AM5 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Maximum Fan Diameter | 4.72" |
| Fan Width | 4.72" |
| Fan Height | 0.98" |
| Water Block Width | 2.68" |
| Water Block Height | 1.54" |
| Appearance | |
|---|---|
| LED Color | ARGB |
| General Features | |
|---|---|
| Cooler Type | Liquid Cooler |
| Manufacturer | In Win Development, Inc |
| Fan Bearing Type | Long Life Sleeve Bearing |
| Maximum Air Pressure | 2.27mmH2O |
| Fan Speed (Max) | 2200 rpm |
| Fan Speed (Min) | 900 rpm |
| Number of Fans | 2 |
| Maximum Airflow | 60.10 CFM |
| Cables | |
|---|---|
| Connectors | ARGB) , 3-Pin (5V |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Noise Levels (A-Weighted) | 20.5 dB(A) |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.









