Rotatable CPU Blockhead
The MR Series features an aluminium rotatable CPU blockhead that's accented with an alluring ARGB ring. The blockhead can rotate a full 360 degrees to match your build.
Silent Static Pressure Neptune AN120 Fans
The MR Series is armed with the Neptune AN120 fans. These fans offer excellent cooling performance without sacrificing your peaceful area.
FIN-Tastic Heat Dissipation
The high-density microchannel fins and a large radiator heat dissipation area enhances heat conducting efficiency.
Radiator Mounted Pump Design
The pump is mounted into the radiator to suppress noise pollution and reduce vibrations. The high-speed pump quickly returns the liquid back into the cooling loop.
Supports Latest CPU Sockets
The modular, tool-free mounting brackets are designed for simple installation on all the latest CPU sockets, and includes LGA 1700 and AM5.
- Cooling Fan/Radiator/Water Block/Pump offers better protection with maximum cooling/heating efficiency and convenience
- Inexpensive long life sleeve bearing - Offers the best performance when installed vertically
- ARGB LEDs illumination for a modish look
- 4.72" fan(s) with 4-Pin (12V, PWM) connector enables quick and stable connection with cpus
| Brand | |
|---|---|
| Brand | In Win Development |
| CPU / Processor | |
|---|---|
| Compatible Intel Socket | LGA-115X |
| Compatible AMD Socket | AM4 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Maximum Fan Diameter | 4.72" |
| Fan Width | 4.72" |
| Fan Height | 0.98" |
| Radiator Width | 4.72" |
| Radiator Height | 1.06" |
| Water Block Width | 2.68" |
| Water Block Height | 1.54" |
| Appearance | |
|---|---|
| LED Color | ARGB |
| General Features | |
|---|---|
| Cooler Type | Liquid Cooler |
| Radiator Material | Aluminum |
| Manufacturer | In Win Development, Inc |
| Fan Bearing Type | Long Life Sleeve Bearing |
| Maximum Air Pressure | 2.27mmH2O |
| Fan Speed (Max) | 2200 rpm |
| Fan Speed (Min) | 900 rpm |
| Number of Fans | 3 |
| Maximum Airflow | 60.10 CFM |
| Minimum Airflow | 23.87 CFM |
| Cables | |
|---|---|
| Connectors | ARGB) , 3-Pin (5V |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Noise Levels (A-Weighted) | 20.5 dB(A) |



















