- Supports micro ATX motherboard to provide a significant number of PCI slots, expansion slots and peripheral ports with enhanced heat dissipation capability
- Handy configuration mini-tower offers quick upgrades and saves time and maintenance cost
| Brand | |
|---|---|
| Brand | In Win Development |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 11.97" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum PSU Length | 5.12" |
| USB Ports | |
|---|---|
| Front USB | Yes |
| USB Port Details | 2 x USB 2.0 |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Total Number of Audio Out Por | 1 |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Front Audio In | Yes |
| Front Audio Out | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Mini-tower |
| General Features | |
|---|---|
| Motherboard Supported | Micro ATX |
| Fan Size Supported | 4.72" |
| Maximum CPU Cooler Height | 5.39" |
| Manufacturer | In Win Development, Inc |
| Number of Fans Supported | 4 |
| Expansion Slots | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 4 |
| Drive Bays | |
|---|---|
| Number of Internal 2.5" Bays | 3 |
| Number of External 3.5" Bays | 1 |
| Number of Internal 3.5" Bays | 4 |
| Number of External 5.25" Bays | 1 |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.















