- Tool-Free Installation and Easy Maintenance
- Best Performed SECC Japanese Steel Metal
- Swiveled HDD Cage
- Excellent Thermal Solution
| Brand | |
|---|---|
| Brand | In Win Development |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 9.53" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Supply Wattage | 450 W |
| Power Supply Installed | Yes |
| USB Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Front USB | Yes |
| USB Port Details | 2 x USB 3.0 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Mini-tower |
| General Features | |
|---|---|
| Motherboard Supported | ATX |
| Maximum CPU Cooler Height | 6.10" |
| Manufacturer | In Win Development, Inc |
| Expansion Slots | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 7 |
| Drive Bays | |
|---|---|
| Number of Internal 2.5" Bays | 1 |
| Number of External 3.5" Bays | 2 |
| Number of Internal 3.5" Bays | 3 |
| Number of External 5.25" Bays | 3 |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Product Name | C Series ATX Mid Tower Chassis |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.























