- Tool-free 3.5" & 2.5" HDD cage design
- Supports up to 40mm PWM x 3 with anti-vibration
- Power supply can be swapped with the front panel location
- Rack ears can be fitted to both front and rear of the chassis
- Reversible design allowing the M/B ports to be presented at the front or rear of the chassis
- Compact size for ATX (12" x 10") motherboard
| Brand | |
|---|---|
| Brand | In Win Development |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Supply Wattage | 315 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| General Features | |
|---|---|
| Motherboard Supported | ATX |
| Installed Fan Size | 1.57" |
| Fan Size Supported | 1.57" |
| Manufacturer | In Win Development, Inc |
| Number of Fans Supported | 3 |
| Number of Fans Installed | 2 |
| Drive Bays | |
|---|---|
| Number of Internal 2.5" Bays | 3 |
| Number of Internal 3.5" Bays | 1 |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Product Name | 1U Short Depth Rackmount Server Chassis |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



















