The new SK-97-TP slim key keyboard features left and right click buttons for added convenience. It comes in a subtle beige color, offering an alternative to the standard black of other iKey products.
- Keyboard offers a reliable, convenient input/navigation solution
- Plug and play the PS/2 interface for a quick and smooth configuration
- Along with cost-efficient, water and dust-resistance, the Industrial Silicon Rubber key switch technology bears keys that are comfortable to the touch
- TouchPad pointing device type for enhanced, dependable pointing efficiency with maximum usability
- Slim keyboard/keypad feature for maximum efficiency and convenience
| Brand | |
|---|---|
| Brand | iKey |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Keyboard/Keypad Features | Slim |
| Keyswitch Technology | Industrial Silicon Rubber |
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Keyboard/Keypad Host Interface | PS/2 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 1.60" |
| Keyboard/Keypad Width | 14.50" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.50" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | iKey, Ltd |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.