The KYB-114-OEM-USB Industrial OEM Keyboard provides a full 114-key layout with 24 function keys. Each kit is comprised of an industrial silicone keypad, switch matrix board, keyboard controller and cables.
- Conveniently allows you to enter data faster with maximum efficiency
- USB connectivity for a easy connection
- Along with cost-efficient, water and dust-resistance, the Industrial Silicon Rubber key switch technology bears keys that are comfortable to the touch
| Brand | |
|---|---|
| Brand | iKey |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Number of Keys | 114 |
| Keyswitch Technology | Industrial Silicon Rubber |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 6.50" |
| Keyboard/Keypad Width | 15" |
| Keyboard/Keypad Depth | 0.42" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | iKey, Ltd |
| Cables | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Cable Length | 10 ft |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Package Type | OEM |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.