The DU-5K is designed to meet NEMA 4X specifications. It features an ABS polycarbonate case, 116 keys including 24 function keys, and a Force Sensing Resistor pointing device. These features make the DU-5K a total solution in one convenient package.
- Keyboard offers a reliable, convenient input/navigation solution
- The USB interface allows easy connectivity
- Industrial Silicon Rubber key switch technology for maximum efficiency with hassle-free convenience
| Brand | |
|---|---|
| Brand | iKey |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Number of Keys | 116 |
| Keyswitch Technology | Industrial Silicon Rubber |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 1.81" |
| Keyboard/Keypad Width | 14.94" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.63" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | iKey, Ltd |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.