KR-6421-BK is the perfect compliment for your PC. The KR-6421-BK has an ultra slim design that is half of the height of traditional keyboards, and the terrace keycap in combination with the scissor structure keys offers a comfortable and sleek surface to type on. The compact size of the KR-6421-BK makes it perfect for those who do not have a lot of space and the unique feel of the keyboard is what differentiates this keyboard from anything else on the market.
- Conveniently allows you to enter data faster with maximum efficiency
- USB connectivity for a easy connection
- Slim keyboard/keypad feature for better reliance and usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Buslink Media |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Keyboard/Keypad Features | Slim |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 0.77" |
| Keyboard/Keypad Width | 15.16" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.96" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Buslink Media |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.