- Aluminum upper case with 2 Ports USB Hub, X-Slim and space saving layout.
- Scissor-structure key-switch for soft touch and tactile feedback.
- Square keys with low key distance for comfort.
- Internet, E-mail and multimedia hot keys.
- Compatible with Microsoft® Windows® ME, 2000 , XP, Vista™, and Windows® 7 operating system
- Creates faster response times for users with long-lasting, productive life
- The USB interface allows easy connectivity with your computer
- Soft-touch Keys keyboard/keypad feature for maximum efficiency and convenience
- Keyboard with computer device support for maximum productivity with added dependability
- Plug and Play your keyboard with the PC and go
- Built-in USB hub allows quick transmission of data at a higher rate for your convenience
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Buslink Media |
| USB Ports | |
|---|---|
| Number of USB Hub Ports | 2 |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Features | Soft-touch Keys |
| Hot Keys | |
| Number of Keys | 109 |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 0.79" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.13" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.65" |
| General Features | |
|---|---|
| Built-in Devices | USB Hub |
| Manufacturer | Buslink Media |
| Cables | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Cable Length | 4.92 ft |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Package Type | Retail |
i-rocks KR-6402-WH Keyboard - Cable Connectivity - USB Interface - 109 Key(s) - Internet, Multimedia, Email Hot Key(s) - Computer - USB Hub - PC - White
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

