Elevate your experience with streamlined productivity and a smart choice monitor.
- Great For Home & Office: An ideal all-around 24 inch display for desktop, or laptop use.
- Experience the Difference: Razor-sharp clarity and detail with Full HD (1920x1080p) LED resolution.
- Amazing At Any Angle: An ultra slim bezel edge-to-edge panel ensures stunning views no matter your vantage point.
- Enhanced Viewing Comfort: Flicker-Free technology with a 75Hz refresh rate. Increase your productivity and achieve more in less time.
- No Image Tearing: Images change faster and smoother than the standard, reducing screen tearing.
- Flexible Connectivity: The 24FGM Series monitor supports a variety of HD devices including gaming consoles, Blu-ray, laptops, PCs and digital cameras with HDMI and VGA inputs.
- Included in the Box: 24" FHD LED Monitor, Power Cable, HDMI Cable, VGA Cable and Quick Start Guide
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Hyundai Technology |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Number of Screens | 1 |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Native Contrast Ratio | 000:1 , 3 |
| Screen Size Class | 24" |
| Viewable Screen Size | 23.8" |
| Backlight Technology | LED |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Mode | Full HD |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Technology | Vertical Alignment (VA) |
| Brightness | 250 Nit |
| Standard Refresh Rate | 75 Hz |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Standby Power Consumption | 500 mW |
| Operating Power Consumption | 22 W |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Number of Speakers | 1 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Hyundai Technology |
| Video Ports | |
|---|---|
| VGA | Yes |
| Number of VGA Ports | 1 |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





