- Good power efficiency and comparatively light weight
- Up to 45 W maximum power output
- USB Type C Device device supported for your convenience and better usability
- AC Adapter with 120 V AC input voltage for optimal performance with maximum usability
- Delivers 5 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | HPI SOURCING - NEW |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage | 5 V DC |
| Maximum Output Power | 45 W |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | HPI SOURCING - NEW |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 5.91 ft |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Product Name | AC Adapter |
HP AC Adapter - 45 W - 5.91 ft Cable
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

