- Powers your devices with ease by conveniently connecting to available power outlets
- IEC 60320 C13 first end connector type offers dependable connectivity for maximum usability
- Delivers 230 V AC to ensure that a device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Hewlett Packard Enterprise |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Current Rating | 10 A |
| Voltage Rating | 230 V AC |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 50 Hz |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Cables | |
|---|---|
| Cord Length | 6.56 ft |
| First End Connector Type | IEC 60320 C13 |
| First End Connector Detail | 1 x IEC 60320 C13 Female |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.