Powering Modern Data Centers
- The processor upgrade features Socket SP5 socket for installation on the PCB
- EPYC product line processor upgrade for your convenience and optimal usage
- Tetracosa-core (24 Core) processor core helps processor upgrade process data in a dependable and timely manner with maximum productivity
- 4th Gen processor upgrade generation deliver extraordinary performance upgrades for enhanced productivity and stunning entertainment
- 64 MB of L3 cache memory provides excellent hit rate in short access time enabling improved system performance
- Processor Upgrade with 2.50 GHz clock speed for quick and dependable processing of data to ensure maximum productivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Hewlett Packard Enterprise |
| CPU / Processor | |
|---|---|
| 64-bit Processing | Yes |
| Processor Generation | 4th Gen |
| Processor Threads | 48 |
| Processor Core | Tetracosa-core (24 Core) |
| Clock Speed | 2.50 GHz |
| Overclocking Speed | 3.70 GHz |
| Processor Socket | Socket SP5 |
| L3 Cache | 64 MB |
| Thermal Design Power | 200 W |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Integrated Graphics | No |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.