- Processor Upgrade consumes less power to offer maximum productivity with added usability
- EPYC product line processor upgrade for your convenience and optimal usage
- Dotriaconta-core (32 Core) processor core helps processor upgrade process data in a dependable and timely manner with maximum productivity
- 128 MB of L3 cache memory offers great system performance and avoids interruptions while executing complex and critical tasks
- Processor Upgrade with 2.60 GHz clock speed for reliable and fast execution of instructions to ensure maximum convenience and feasibility
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Hewlett Packard Enterprise |
| CPU / Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | AMD |
| Processor Threads | 64 |
| Processor Core | Dotriaconta-core (32 Core) |
| Clock Speed | 2.60 GHz |
| Overclocking Speed | 3.65 GHz |
| Processor Socket | Socket SP3 |
| L3 Cache | 128 MB |
| Thermal Design Power | 200 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.