- RAM Module is the single answer to all your desired and heavy-duty application memory needs
- Up to 4800 MHz speed with registered signal for smooth computer performance
- DIMM 128 GB of memory can produce approx. 10K MIPS and as a result, your system gets more room to run complex apps.
- The DDR5 SDRAM efficiently move data across electric components and provide smooth PC performance
- 1 x 128GB modules for enhanced memory reliability and productivity
- 288-pin for enhanced, dependable system performance with maximum usability
- Workstation device support for your ram module for maximum productivity and convenience
- DIMM form factor with 288-pin and 128 GB memory size for enhanced performance and speed to allow maximum usability
- Registered signal processing allows higher accuracy and enhanced ram module performance
| Brand | |
|---|---|
| Brand | HP Inc. |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 128 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Memory Standard | DDR5-4800/PC5-38400 |
| Number of Modules | 1 x 128GB |
| Number of Pins | 288-pin |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIMM |
| Thickness | 50 mil |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | HP Inc. |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

