- Allow convenient and fast access to the stored information your computer is actively using for maximum efficiency
- Up to 3200 MHz speed for playing the latest games and using heavy software
- SODIMM 32 GB of memory to maintain symmetry with processor and hard drive and bring out the ultimate computing experience
- 260-pin DDR4-3200/PC4-25600 interface synchronizes electrical and clock signals for an efficient data transfer rate
- 1 x 32GB modules for enhanced memory reliability and productivity
- 260-pin for enhanced, dependable system performance with maximum usability
- Motherboard device support for your ram module to allow enhanced performance and reliable memory solution
- SODIMM form factor with 260-pin and 32 GB memory size effectively reduces minimizes the load on the server memory BUS to ensure maximum productivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | HP Inc. |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
| Number of Modules | 1 x 32GB |
| Number of Pins | 260-pin |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | SODIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | HP Inc. |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.