| Brand | |
|---|---|
| Brand | HID Global Corporation |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Smart Card/Tag Thickness | 0.24" |
| Smart Card/Tag Width | 1.25" |
| Smart Card/Tag Length | 1.56" |
| General Features | |
|---|---|
| Technology | Smart Card |
| Operating Frequency | 13.56 MHz |
| Manufacturer | ASSA ABLOY |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Media Weight | 0.14 oz |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.