- Vehicle Mount offers a dependable mounting solution with maximum productivity
- Sustains a maximum load capacity of 11.99 lb
- Compatible with the screen size of 8.40"
- Magnificent Powder Coatedsmall## finish for added elegance and sophistication for your vehicle mount
- Built with steel product material to offer usage dependabilty and durability, ensuring prolonged use
- Heavy Duty feature for maximum productivity with added dependability
- Vehicle application/usage for your Vehicle Mount for firm, reliable, and stronger construction with longevity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Havis |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 8.40" |
| Minimum Screen Size Supported | 5" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 11.99 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 75 x 75 |
| Maximum Rotate Angle | 360° |
| Appearance | |
|---|---|
| Mount Function | Adjustable |
| Finishing | Powder Coated |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Havis, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.