- 120W DC Power Supply
- Compatible Havis Docks: DS-DELL-430, DS-DELL-900, & DS-DELL-1100 Series
- Compatible computers: Dell Rugged (when docked)
- Power supply includes: detachable 72" output power cable with straight threaded connector, detachable 72" Bare-Wire Input Cable
- Twist-to-Lock DC Power Connectors, LED Power Indicator, Covered Fuse, and Integrated Mounting
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Havis |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 16 V DC |
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Output Current | 6 A |
| Efficiency | 89% |
| Output Power | 120 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Havis, Inc |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | 118.4°F (48°C) |
| Minimum Operating Temperature | -22°F (-30°C) |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.