- 120W US AC Power Supply For Use With DS-DELL-430 Docking Stations
- Compatible Havis docking stations: DS-DELL-430 Series
- Compatible computers: Connects to compatible Havis docking stations only. Cannot be connected directly to tablet
- Power supply includes: 72" output power cable with threaded Switchcraft connector (hardwired), detachable 72" input cable (3-prong plug, NEMA 5-15P)
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Havis |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Universal Adapter | Yes |
| Input Voltage Range | 100 V AC - 264 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 20 V DC |
| Maximum Output Current | 5 A |
| Output Voltage Detail | 20 V DC @ 5 A |
| Maximum Output Power | 120 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Havis, Inc |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 6 ft |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

