- Makes it quick, convenient, and simple to adjust and reposition connectors in a secure mounting system
- Sustains a maximum load capacity of 50 lb
- Compatible with the screen size of 32"
- Adjustable Depth feature for better reliance and usability
- Desk application/usage for better dependability with added efficiency
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Human Active Technology |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Number of Displays Supported | 2 |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 32" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Minimum Load Capacity | 2 lb |
| Maximum Load Capacity | 50 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 100 x 100 |
| Appearance | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Human Active Technology, LLC |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.