8K NVR (Intel based), 64Ch, No HDD, 16 SATA HDD bays (up to 10TB per HDD), H.265/H.264/MJPEG, SUNAPI, ONVIF, ARB (Automatic Recovery Backup) & Failover (N+1), Up To 520 Mbps Recording / Up To 200 Mbps Playback, Dual Stream Recording, iSCSI, WiseStream Support, HDMI(x2) Dual Display, Alarm I/O, 2-Way Audio, Maximum Camera Resolution of 32MP Recording/Display, Fisheye Dewarping (Local/CMS), AI Search (Wisenet AI Cameras Only), P2P QR Code, Support for RAID 5/6 (NOTE: Requires a minimum number of HDDs per RAID type), HDD Hot Swap is available in RAID Mode, Redundant Power Supply.
- Up to 64 number of channels to address small-to-mid range requirements
- Allows the camera to record at greater image per second levels
- Operate it from anywhere as long as you are connected to the internet
- 96 TB hard drive provides enough space to record long interval of time
- USB allows quick transmission of data at a higher rate for your convenience
- Ethernet port for easy and efficient network connectivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Hanwha Group |
| Storage | |
|---|---|
| Hard Drive Capacity | 96 TB |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 32MP |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Power Consumption | 265 W |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Connectivity Technology | Wired |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Number of USB Ports | 4 |
| USB Standard | USB 2.0/3.0 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Total Number of Audio Out Por | 1 |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| HD Recording | Yes |
| Recording Formats | 8K |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Audio | |
|---|---|
| Total Number of Channels | 64 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| NVR Weight | 33.29 lb |
| General Features | |
|---|---|
| System Components | Network Video Recorder |
| AI-powered | Yes |
| Remote Management | Yes |
| Video Formats | Motion JPEG |
| Manufacturer | Hanwha Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | 104°F (40°C) |
| Minimum Operating Temperature | 32°F (0°C) |





