- 3-Year Warranty
- Interface: HDMI / Micro SD / RJ45 (PoE) / USB Type-A
- Protectable Front Glass / Metal Housing
- 4GB RAM / 32GB On-Board EMMC 5.1 High-Speed Storage
- 10-Points PCAP Touch Technology
- Built-In ANDROID 11 OS / RK3566 Quad Core 64 Bit CPU
- 10.1-Inch Screen Size / 1280 x 800 Resolution
| Brand | |
|---|---|
| Brand | GVision |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Screen Size Class | 10" |
| Viewable Screen Size | 10.1" |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Touchscreen Type | Projected Capacitive |
| Backlight Technology | Direct LED |
| Maximum Resolution | 1280 x 800 |
| Screen Mode | WXGA |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Brightness | 350 Nit |
| Response Time | 25 ms |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Horizontal Viewing Angle | 170° |
| Vertical Viewing Angle | 170° |
| Native Contrast Ratio | 800:1 |
| Pixel Pitch | 0.16950 mm x 0.16950 mm |
| Active Display Area (H x V) | 8.54" x 5.34" |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Number of USB Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Input Devices | |
|---|---|
| Number of Simultaneous Touchp | 10 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| Appearance | |
|---|---|
| Glass Hardness | 6H |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 60 Hz |
| Operation Hours | 24 Hours/7 Days |
| Manufacturer | GVision, Inc |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Operating Temperature Range | 32°F (0°C) to 140°F (60°C) |
| TAA Compliant | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.