- LED Backlight Unit Monitor
- 3-Year Warranty
- Built-in Industrial Power Plug
- 5-Wire Resistive Touch screen (USB)
- Video Inputs: DVI-D / VGA
- Flexible Mounting Solutions: Front / Rack / VESA Mounting
- 350 nits Brightness
- 15-Inch Screen Size
- XGA 1024 x 768 Resolution
| Brand | |
|---|---|
| Brand | GVision |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Screen Size Class | 15" |
| Viewable Screen Size | 15" |
| Touchscreen Type | 5-wire Resistive |
| Backlight Technology | LED |
| Maximum Resolution | 1024 x 768 |
| Screen Mode | XGA |
| Brightness | 350 Nit |
| Native Contrast Ratio | 800:1 |
| Pixel Pitch | 0.29700 mm x 0.29700 mm |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| Mount Type | Front Mount |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | GVision, Inc |
| Video Ports | |
|---|---|
| VGA | Yes |
| DVI | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.