- 24-Inch Screen Size with 1920 x 1080 FHD Resolution
- Supports PoE Power and Data
- Embedded Android 11 OS
- RK3566, Quad-Core ARM Cortex A55 @ 2.0G CPU
- H.264 and H.265 Compression Formats
- RTSP Streaming Compatible
- Interfaces: HDMI, RJ45, Audio, Micro SD, USB 2.0 Ports
- Onvif Profile S Support
- TAA Compliance
- 3-Year Warranty
| Brand | |
|---|---|
| Brand | GVision |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Number of Screens | 1 |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Native Contrast Ratio | 000:1 , 3 |
| Screen Size Class | 24" |
| Viewable Screen Size | 24" |
| Backlight Technology | LED |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Mode | Full HD |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 250 Nit |
| Response Time | 6 ms |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Active Display Area (H x V) | 20.75" x 11.67" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Power Consumption | 27 W |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Number of USB Ports | 1 |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Audio Line In | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Number of Speakers | 2 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | GVision, Inc |
| Video Ports | |
|---|---|
| VGA | Yes |
| DVI | Yes |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Operating Temperature Range | 32°F (0°C) to 122°F (50°C) |
| Operating Humidity Range | 10% to 80% (Non-condensing) |
| TAA Compliant | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



