- Digital Signage Display delivers a highly realistic sound and immersive visual experience thanks to the high pixel density that shows even the most subtle details
- Experience luminescent visual images with LCD display
- Features a 4k Ultra HD 3840 x 2160 resolution
- Features 3840 x 2160 resolution and 2160p scan format for producing sharp and bright images
| Brand | |
|---|---|
| Brand | GVision |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Number of Screens | 1 |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Native Contrast Ratio | 1 , 200:1 |
| Screen Size Class | 65" |
| Viewable Screen Size | 65" |
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) | No |
| Display Resolution | 3840 x 2160 |
| Display Screen Type | LCD |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 450 Nit |
| Response Time | 5 ms |
| Color Depth | 8-bit+FRC |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Ethernet | Yes |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI 2.0 Ports | 2 |
| DisplayPort | |
|---|---|
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Number of Network (RJ-45) Por | 2 |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Digital Audio Optical Output | Yes |
| Input Devices | |
|---|---|
| Number of Simultaneous Touchp | 40 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Standard | 600 x 400 |
| Orientation | Landscape |
| General Features | |
|---|---|
| Operation Hours | 24 Hours/7 Days |
| Manufacturer | GVision, Inc |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Serial | Yes |
| RS-232C Input | Yes |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Scan Format | 2160p |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | 104°F (40°C) |
| Minimum Operating Temperature | 32°F (0°C) |
| Maximum Storage Temperature | 140°F (60°C) |
| Minimum Storage Temperature | -4°F (-20°C) |
| Maximum Operating Humidity | 80% |
| Minimum Operating Humidity | 10% |
| Minimum Storage Humidity | 5% |
| Maximum Storage Humidity | 95% |
| TAA Compliant | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

