- The 4K UHD lcd touchscreen monitor is perfect for retail, hospitality, and point-of-sale applications
- The 4K UHD 4K UHD packs over 8 million pixels for ultra-clear visuals and ample workspace for multitasking
- The 350 Nit brightness ensures clear, consistent visuals for smooth and accurate touch response
- VESA mount compatibility allows flexible installation on walls or stands to suit your workspace needs
| Brand | |
|---|---|
| Brand | GVision |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Dynamic Contrast Ratio | 000:1 , 5 |
| Screen Size Class | 55" |
| Viewable Screen Size | 55" |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Screen Mode | 4K UHD |
| Brightness | 350 Nit |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 400 x 400 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | GVision, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.