- 43-Inch Screen Size
- 3840 x 2160 4K UHD Resolution
- Video Inputs: HDMI / DisplayPort (DP)
- 400 nit Brightness
- Built-In Quad Video Splitter to Split the Screen into 4, PIP/PBP, Auto Wake-Up, Anti-Burn Technology
- Stereo Audio Input & Built-In 5W x 2 Speakers
- Built to operate 24/7
- 3-Year Warranty
| Brand | |
|---|---|
| Brand | GVision |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Number of Screens | 1 |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Native Contrast Ratio | 000:1 , 1 |
| Screen Size Class | 43" |
| Viewable Screen Size | 43" |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Screen Mode | 4K |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 400 Nit |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| DisplayPort | |
|---|---|
| DisplayPort | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Number of Speakers | 2 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 200 x 200 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | GVision, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.