Adapter for headset with standard quick disconnect plug on one end and 2.5 mm plug on the other end. For most cordless phones.
- Provides robust audio support for consistent playback, combining durability with superior signal transmission for optimal results
- Features Quick Disconnect/Sub-mini phone cable type designed to deliver smooth usability and consistent operation for varied connectivity requirements
- Features Sub-mini phone - Male connector that allows quick and secure connection with an audio device, delivering consistent performance
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Jabra |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 1.97" |
| Shipping Width | 1.97" |
| Shipping Weight (Approximate) | 0.64 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Jabra |
| Cables | |
|---|---|
| Conductor | Copper |
| Cable Length | 5" |
| Cable Type | Quick Disconnect/Sub-mini phone |
| Connector Type on First End | Quick Disconnect Audio - Male |
| Connector on First End Details | 1 x Quick Disconnect Audio - Male |
| Connector Gender on First End | Male |
| Connector Type on Second End | Sub-mini phone - Male |
| Connector Gender on Second End | Male |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.