RUGGED MOBILE COMPUTING WITHOUT COMPROMISE
Combining a super-bright screen with advanced computing and connectivity, the B360 fully rugged laptop raises the bar for mobile productivity in all environments.
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Getac |
| CPU / Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core Ultra 5 |
| Processor Model | 225H |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | Iris Xe Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| System Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Storage | |
|---|---|
| Drive Type | SSD |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Screen Size | 13.3" |
| Touchscreen | Yes |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Display Screen Technology | LumiBond |
| Display Screen Type | Active Matrix TFT LCD |
| Screen Mode | Full HD |
| Brightness | 1400 Nit |
| Power & Battery | |
|---|---|
| AC Adapter Frequency | 60 Hz |
| Maximum Power Supply Wattage | 90 W |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB Ports | |
|---|---|
| Number of USB 3.2 Gen 2 Type- | 1 |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Thunderbolt Ports | |
|---|---|
| Number of Thunderbolt 4 Ports | 1 |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard Backlight | Yes |
| Software & Licensing | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| General Features | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Rugged | Yes |
| Manufacturer | Getac, Inc |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Energy Star | Yes |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Charger Included | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





























