- A must have for your gadgets
- 3.42 A helps your device charge quickly
- 6 ft cable length help ac adapter mounted in a dependable and timely manner with maximum productivity
- AC Adapter with 120 V AC input voltage for maximum feasibility and added productivity
- Delivers 19 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Getac |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 19 V DC |
| Maximum Input Current | 1.50 A |
| Maximum Output Current | 3.42 A |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Getac, Inc |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 6 ft |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.