- Good power efficiency and comparatively light weight
- 3.25 A current helps your device charge quickly
- 6 ft cable length for faster, efficient execution of mounting to ensure maximum reliability
- AC Adapter with 120 V AC input voltage for maximum feasibility and added productivity
- USB Type-C interface allows quick transmission of data, dependable charging at a higher rate for your convenience
- Delivers constant 5 V DC for smooth functioning & charging of the device
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Getac |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 20 V DC |
| Maximum Input Current | 1.60 A |
| Maximum Output Current | 3.25 A |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB Type-C | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Getac, Inc |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 6 ft |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.