- Supports most video devices while delivering superior image clarity, ensuring consistent performance for high-definition content
- Provides HDMI connector configuration for secure and versatile connectivity, ensuring smooth integration across supported devices
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Gefen |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 5.40" |
| Shipping Width | 5.40" |
| Shipping Weight (Approximate) | 1 lb |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Nice S.p.A. |
| Cables | |
|---|---|
| Conductor | Copper |
| Cable Length | 10 ft |
| Cable Type | HDMI |
| Connector Type on First End | DVI - Male |
| Connector on First End Details | 1 x DVI - Male |
| Connector Type on Second End | HDMI Digital Audio/Video - Male |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Package Type | Retail |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.