The 2in1 Keyboard for the Zebra ET40/45 series enterprise rugged tablet is the perfect solution for the mobile worker. Install the tablet in seconds to add the functionality of a laptop with a smooth, responsive feel with features you're familiar with. Connect peripherals such as flash drives or a mouse by using the USB-A port on the keyboard. Charge the tablet through the USB-C port on the keyboard or charge directly through the tablet's USB-C port. The hard carry handle makes it easy to transport the 2in1 anywhere.
- Conveniently allows you to enter data faster with maximum efficiency
- The keyboard dock instantly transforms your tablet into a laptop by offering a physical keyboard
- Silicon Rubber key switch technology for maximum efficiency with hassle-free convenience
- Touchpad offers stable left-right clicks, scrolling, dragging, zooming and much more
- Ergonomic Design keyboard/keypad feature for better reliance and usability
- Keyboard with tablet device support for maximum productivity with added dependability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Gamber-Johnson |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Source | Dock |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Docking |
| Keystroke Life | 2 Million Cycle |
| Keyboard/Keypad Features | IP54 |
| Keyswitch Technology | Silicon Rubber |
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Keyboard/Keypad Host Interface | Pogo Pin |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 2.03" |
| Keyboard/Keypad Width | 10.80" |
| Keyboard/Keypad Depth | 9.71" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



























