With this small and light-weight Lind Dongle cable you can charge your USB-C powered Dell laptop and tablet with the commonly available 7.4 x 5.0mm.
- The power connector adapter is built for durability and dependable power connectivity, ensuring safe and consistent energy transmission
- Versatile and durable 7.4mm Barrel/USB Type C adapter supports multiple connectivity needs
- Lightweight power connector adapter ensures comfortable, fatigue-free usage for extended periods
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Gamber-Johnson |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Cables | |
|---|---|
| Power Cable Length | 4" |
| Connector Type on First End | 7.4mm Barrel |
| Connector on First End Details | 1 x 7.4mm Barrel |
| Connector Type on Second End | USB Type C - Male |
| Connector Gender on Second End | Male |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Adapter Type | 7.4mm Barrel/USB Type C |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.