- Good power efficiency and comparatively light weight
- 6 A current helps your device charge quickly
- 130 W maximum output power for optimal performance with maximum feasibility
- Dock device supported for your convenience and better usability
- AC Adapter with 120 V AC input voltage for better reliance and maximum dependability
- Delivers constant 19.5 V DC for smooth functioning & charging of the device
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Gamber-Johnson |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Barrel Connector | Yes |
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Maximum Output Current | 6 A |
| Maximum Output Power | 130 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Barrel Size | 0.29" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.