The most widely recognized and trusted name in AC power conditioning is proud to introduce the AC-215A compact power conditioner featuring Furman's revolutionary SMP technology. Furman's Series Multi-Stage Protection (SMP) circuit features our exclusive Linear Filter Technology (LiFT) and Extreme Voltage Shutdown (EVS). Together, these technologies comprise what is, without question, the world's most advanced and comprehensive transient voltage surge suppressor.
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Nice S.p.A. |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Receptacles Detail | 2 |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Maximum Line Current | 10 A |
| General Features | |
|---|---|
| Protection Type | Zero Ground Leakage |
| Manufacturer | Nice S.p.A. |
| Cables | |
|---|---|
| Cord Length | 10 ft |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Product Name | AC-215A Line Conditioner |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.