The Lunar briefcase is a sleek and convenient companion that's great for everyday carrying to and from the office or on short business trips. It features a laptop compartment that can hold up to a 18.4" laptop, a stylish accessories compartment, and a quick-access pocket on both the front and back.
- Designed for notebook
- It is an excellent way to store or transport your significant things
- Built with nylon product material to offer usage longevity and great resistance to damage and deterioration
- Briefcase style carrying case effectively combines casual and formal design aesthetics to give a decorative appearance
- Handle carrying option for carrying case to ensure maximum usability and comfort
- Padded Interior case feature for better reliance and usability
- Comes in black color for a sophisticated and dazzling look
- Fits most of the gadgets with up to a 18.4" display
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Everki USA |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 18.4" |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Compartment Height | 13.39" |
| Compartment Depth | 2.76" |
| Compartment Width | 17.72" |
| Appearance | |
|---|---|
| Adjustable Strap | No |
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Interior Material | Foam |
| Style | Briefcase |
| General Features | |
|---|---|
| Case Features | Padded Shoulder Strap |
| Durability | Water Resistant |
| Manufacturer | Everki USA, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.