- Enjoy the feast of songs at supreme audio quality with audio device compatibility and swift data transfer
- Hot-pluggable USB port for a quick connection
- Fully compatible with audio devices
| Brand | |
|---|---|
| Brand | EPOS |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 0.79" |
| Shipping Width | 1.97" |
| Shipping Weight (Approximate) | 1.76 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | EPOS |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 7.22 ft |
| Cable Type | Easy Disconnect/USB |
| Connector Type on First End | Easy Disconnect |
| Connector on First End Details | 1 x Easy Disconnect |
| Connector Type on Second End | USB Type A - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x USB Type A - Male |
EPOS Adapter Cable USB to ED USB-ED 01 - 7.22 ft Easy Disconnect/USB Audio/Data Transfer Cable for Audio Device, Headset, PC, Sound Card - First End: 1 x Easy Disconnect - Second End: 1 x USB Type A - Male
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

