| Brand | |
|---|---|
| Brand | EnGenius |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC , 230 V AC |
| Maximum Input Current | 1.12 A |
| Minimum Input Current | 750 mA |
| Maximum Output Power | 60 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | EnGenius Technologies, Inc |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Output Ports | 1 x 10 Gigabit Ethernet |
| Input Ports | 1 x 10 Gigabit Ethernet |
EnGenius 60W 802.3af/at/bt 10GbE Power over Ethernet Adapter - 120 V AC, 230 V AC Input - 1 x 10 Gigabit Ethernet Input Port(s) - 1 x 10 Gigabit Ethernet Output Port(s) - 60 W
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



