| Brand | |
|---|---|
| Brand | ENET |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Technology | DDR3 SDRAM |
| Memory Speed | 1866 MHz |
| Memory Voltage | 1.50 V |
| Number of Pins | 240-pin |
| Memory Rank | Dual-rank |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | NSI Industries |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
ENET 16GB DDR3 SDRAM Memory Module - 16 GB DDR3 SDRAM - 1866 MHz Dual-rank Memory - 1.50 V - ECC - Registered - 240-pin - DIMM - Lifetime Warranty
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.