- Provides largest possible picture with maximum efficiency
- The display area of the screen lets you enjoy images and video in 16:10 format
- 47.8" screen height for maximum productivity and better reliance
- 76.3" screen width for comfortable viewing with maximum productivity
- The 90" screen size will fit easily in most rooms
- CLR 2 screen fabric for maximum productivity with added dependability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Elite Screens |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 90" |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Screen Width | 76.3" |
| Screen Height | 47.8" |
| Appearance | |
|---|---|
| Fixed Frame | Yes |
| Screen Fabric | CLR 2 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Elite Screens, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.