- Is easy to install with maximum space efficiency
- With a superb aspect ratio of 16:9, this surface presents the latest HD content distinctively
- 66.2" screen height for maximum usability and ample viewing space
- 117.7" screen width for comfortable viewing with maximum productivity
- Features 135" screen size for presenting to a large group
- The CineGrey 5D is better than conventional white or gray materials in its capacity toenable a sharp, splendid picture
- Ceiling mount projection screen provides maximum flexibility for changing room layouts
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Elite Screens |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 135" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Wall Mount |
| Screen Width | 117.7" |
| Screen Height | 66.2" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | CineGrey 5D |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Elite Screens, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.